Heksagram 31 SIEN. Wpływ (Zaloty, Przekonywanie, Namawianie, Propozycja)

Trigramy (Gua)

Gen, Góra oznacza spoczynek, zatrzymanie, bezruch, konserwatyzm, zaprzestanie działania i pogrążenie się w kontemplacji a także oczekiwaniu na wskrzeszenie. Może to być czas wyciszenia, relaksu przed nowym działaniem, stan pokoju, stabilności, również zablokowania, pozostania niewzruszonym, statecznym. Gen reprezentuje też sytuację trafienia na przeszkodę. Obraz góry pozostającej stabilną i nieustępliwą niesie skojarzenie z symbolem zabezpieczenia i ochrony.

Dui, Jezioro jest symbolem zadowolenia, przyjemności, rozkoszy. Trygram ten, będąc w metafizyce chińskiej łączony z wczesną jesienią nawiązuje do owocowania, zbierania plonów oraz rozkoszowania się nimi i smakowania. Jednakże klasyka nadmienia, iż nadmiar radości ma swoje niebezpieczeństwa. Podobnie jak dziwne i tajemnicze rzeczy mogą się wydostawać z głębin jeziora, którego powierzchnia wydaje się spokojna tak i w życiu należy się spodziewać wielu niespodzianek nie zawsze korzystnych i pożądanych. Energia Dui łączona jest z wnikaniem do wnętrza, kurczeniem się gdyż przynależy do przemiany metalu, czyli etapu gdzie ziemskie siły magnetyczne cofają się do centrum planety.

Toczą się twórcze dyskusje, przekonywania, dochodzenie do wspólnych wniosków podczas namiętnych rozmów. Uzgodnienie kontrowersji sprawia, że nasz projekt, po dokonaniu wspólnie uzgodnionych korekt, zostanie przyjęty. Otwartość na dobre rady innych, a także doradzanie innym. Ważne jest zachowanie elastyczności w swoich poglądach, słuchanie innych, aby potrafić je przebudować i udoskonalić. Wyrażenie zainteresowania kimś (lub czymś), nawiązanie kontaktu i rozmowy, która zachęci do bliższego poznania się. Wyznanie miłości. Propozycja związku, układu, transakcji. Namawianie.

Bohaterem Heksagramu jest człowiek, pragnący się oświadczyć osobie, której pragnie. Po pierwszych zapałach uczy się kontrolować swoje emocje, aby nie miały wpływu na jasność myślenia i podejmowanej decyzji, otwiera się na argumenty drugiej osoby i przyjmuje także jej warunki.

Linie zmienne

3 linia: Podniecenie zaćmiewa jasność jego umysłu.

6 linia: Powołuje się na swoją zewnętrzną pozycję i obowiązujące zasady, których nie czuje.

image_pdfZapisz stronę w PDFimage_printWydrukuj stronę

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *